Tarihçe

Türkiye’nin ayakkabı ustası Yeşil Kundura’nın temelleri Yeşil Kardeşlerin açtığı ilk ayakkabı atölyesinde 1948 yılında atıldı.

Dönemin şartlarına göre ayakkabının her aşaması için ayrı bir titizlik ve incelikle çalışan firma 1960 yılında fabrikasyon üretime başladı. Bu aşamadan sonra büyük çaplı üretimler gerçekleştiren Yeşil Kundura, Türk ayakkabı sektörü için her zaman öncü adımlar atan, üretimden dağıtımına kadar sektörün her alanında adından ilklerle söz ettirmeyi başaran bir marka oldu.

Günlük kullanım için her zaman döneminin moda çizgisine sahip kadın, erkek, çocuk ayakkabı, bot ve çizme üretimini gerçekleştiren Yeşil Kundura sektörde birçok ilki hayata geçirdi.

 • Türkiye’de ilk İş ve Güvenlik Botu üretimi
 • Türk özel sektöründe ilk Askeri Bot üretimi
 • Türkiye’de ilk fabrikasyon Ayakkabı ve Bot üretimi
 • Türkiye’de ilk Askeri Bot ihracatı
 • Türkiye’de ilk “Çelik Burunlu, Bombeli ( Steel Toe ) Bot ve Ayakkabı Üretimi
 • Türkiye’de ilk “Ayakkabı Market” zinciri
 • Türkiye’de ilk yabancı ayakkabı markalarının lisanslı üretimi
 • Türkiye’nin ilk büyük konsept ayakkabı mağazası.

    80’lı yıllarda kurmaya başladığı mağaza zincirini devam ettiren Yeşil Kundura, 90’lı yılların başında dünya markaları ile çalışmaya başladı. Portföyüne Cat, Wolverine ve Harley Davidson gibi dünya markalarının lisansörlüğünü, üretimini ve exclusive satışını ekleyen Yeşil Kundura bu konumuyla dünyaya Türk ayakkabı sektörünü tanıtan önemli bir misyona da sahip oldu.

    Gelişen teknolojiyi ve dünyadaki üretim değişikliklerini anında uygulayabilme başarısını gösteren Yeşil Kundura, 68 yılık bir deneyimden doğan ustalıkla, hem Türkiye’ de hem de Amerika, Avrupa ve Asya kıtalarına yayılmış güçlü yapısıyla yoluna hızla devam ediyor.

    Sektörün oyun kurucuları arasında yer alan Yeşil Kundura, bu misyonunun bir izdüşümü olarak Türkiye Ayakkabıcılar Sanayi Derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV)’in kurucu üyeleri arasında yer almaktadır.

    Mersis No: 0950004537600019
    0850 242 4909 Bilgi & Randevu Almak İstiyorum
    Bilgilendirme yazısını okudum.
    0850 242 4909 Bilgi & Randevu Almak İstiyorum
    Bilgilendirme yazısını okudum.

    CANLI VİDEO SUNUM

    Formu doldurduktan sonra satış temsilcimiz sizi arayarak bire bir görüntülü sunum için sizinle iletişime geçecektir.
    Video Sunum Kazandırıyor. Sunum sonunda güzel bir sürpriz sizleri bekliyor.
    Bilgilendirme yazısını okudum.